kõik kategooriad
Hunan Huacheng Biotech, Inc.
Avaleht> kolledž

Mis vahe on suhkruvaba ja lisatud suhkruta vahel?

Aeg: 2023-04-28 Tabamused: 57

Suhkru väidete mõtestamine pakendil

Toidud ja joogid tunduvad vahel poelettidelt peaaegu kõnelevat. “Psst, kas vaatad oma kaalu? Vaata mind!" "Kas vähendada suhkru tarbimist? Mina olen see, keda sa tahad!”


Toidupakendid sisaldavad sageli väiteid tervisele kasulike või toiteväärtuste kohta eraldi nõutavast toitumisalaste faktide märgisest. Võib-olla mõtlete, kuidas seda kõike mõtestada. Kas need tooted on tervislikumad? Kas peaksite neid rohkem sööma?


Vastus: see on keeruline. Eriti kui tegemist on suhkrusisalduse väidetega.


Mis on etiketil?


Toidu- ja ravimiamet reguleerib toidu- ja joogipakendite tervise- ja toitainesisalduse väiteid. 2016. aastal vaatas FDA läbi toitumisalaste faktide märgistuse, et loetleda nii "kogusuhkrud" kui ka "lisatud suhkrud". Enne seda oli raske öelda, kui palju oli looduslikku ja lisatud suhkrut. See raskendas inimestel märgistuse teabe põhjal tervisevalikute tegemist. Toidu- ja joogifirmad lähevad endiselt uuele sildivormingule üle, seega ei pruugi te veel igal pakendil uuendatud silti näha. Enamik hakkab uut sildivormingut kasutama 2020. aastal, kuid mõnel toidutootjal on ülemineku tegemiseks aega 2021. aasta keskpaigani.


On tõendeid selle kohta, et muudatusel võib olla tohutu mõju mitte ainult inimeste võimele teha tervislikumaid valikuid, vaid ka sellele, kui palju lisatud suhkrut toiduainetööstus meie toitudesse lisab. Igal juhul on pakendatud toiduainete toitumisfaktide märgistuse ja koostisosade loetelu lugemine hea viis teada saada ja piirata, kui palju lisatud suhkrut teie ja teie pere sööte.


Kuidas on aga lood muude suhkrusisalduse väidetega, nagu näiteks "suhkrut pole lisatud", mida peaaegu karjutakse pakendi esiküljelt? Need võivad olla kasulikud, kuid ainult siis, kui mõistate, mida need tegelikult tähendavad. Nii et määratleme mõned levinud terminid.


Mida tähendavad väited suhkrusisalduse kohta?


FDA andmetel kirjeldavad toitainesisalduse väited toitaine (nt suhkru) taset tootes, kasutades selliseid termineid nagu "vaba" ja "madal" või võrdlevad toitainesisaldust tootes mõne muu toote omaga, kasutades termineid. nagu "vähendatud" ja "vähem". Näiteks:Suhkruväidetega tooted sisaldavad sageli suhkruasendajat või madala kalorsusega magusainet. Nii võivad need sisaldada vähem suhkruid, kuid säilitada toidus või joogis eeldatava magususe.


Kuid see, et tootel on suhkrusisalduse väide, ei tähenda, et see on teile kasulik. Näiteks võib suhkrurikas hommikuhelbed väita, et selles on „vähendatud suhkrusisaldust” (millest on vähendatud?) või et see on „kergelt magustatud” (mõttetu, reguleerimata termin). See võib petta terviseteadlikke ostjaid arvama, et see on parem valik.


Ühes uuringus osalenud teadlased olid üllatunud, kui avastasid, et mõnedes madala toitainesisaldusega toodetes oli seda toitainet tegelikult rohkem kui toodetes, kus need väited puuduvad. Või võib tootes olla vähem üht ebatervislikku toitainet, kuid liiga palju teist – see tähendab, et üldiselt pole see parem valik. Uurijad jõudsid järeldusele, et pakendi väite põhjal toote kohta otsuse tegemine võib olla eksitav.


Kuidas teha tervislikumaid valikuid

Kui näete tootel suhkrusisalduse väidet, kasutage toitumisalaste faktide etiketil ja koostisosade loendil olevat teavet, et veenduda, et see on tervislikum valik. Teadke Ameerika Südameassotsiatsiooni soovitatud päevast lisatud suhkrute piirnormi. Ja järgige neid üldisi nõuandeid:


Ehitage üles üldine tervislik toitumismuster, sealhulgas rohkelt puu- ja köögivilju.

Sööge enamasti toitainerikkaid toite, mis kipuvad sisaldama vähem lisatud suhkruid.

Valige tooted, millele on lisatud vähem suhkrut.


Üks parimaid viise suhkrusisalduse vähendamiseks oma dieedis on piirata magusate jookide, sealhulgas sooda, magusa tee, kohvijookide, spordi- ja energiajookide ning magusate puuviljamahlade, nagu õuna- ja viinamarjamahlad, tarbimist. Tee vesi oma vaikevalikuks.


Bottom line

Kui sööte palju maiustusi või joote regulaarselt magusaid jooke, võib vähema suhkruga asendustoodete leidmine olla hea viis kärpimiseks ja tervise parandamiseks. Võimaluse korral kasutage magustamata tooteid. Saate alati lisada natuke looduslikku magusainet – või loomulikult magusaid puuvilju –, et saada just õige kogus magusust ilma liigsete kalorite ja lisatud suhkruteta.


Aja jooksul ei jää sa neist isegi puudust tundma, ükskõik kui valjult nad sulle toidupoodide riiulitelt ka ei helistaks!

Eelmine: Faktid suhkru ja suhkruasendajate kohta

Järgmine: Mungavilja eelised tervisele