kõik kategooriad
Hunan Huacheng Biotech, Inc.
Avaleht> kolledž

Kuidas teha ženšenni ekstrakti?

Aeg: 2023-05-29 Tabamused: 28

Ženšenn (panax schin-seng) on ​​Aasia mitmeaastane metsataim. Juur võib kasvada üle 2 1/2 jala pikkuseks ja sellel on mõnikord puidust inimfiguuri kapriisne välimus. See õitseb suvel ja kannab siis väikest punast vilja, mida süüakse. Taime populaarsus on jätnud selle ohustatud positsiooni, kuid ženšenni kasvatatakse kasutamiseks. Ženšenni juure valmistamiseks on mitu ekstraheerimismeetodit.


Kuum ekstraheerimine

Lisage üks unts kuivatatud ženšenni või 1/2 untsi (olenevalt soovitud kangusest) poolliitrisele keevale veele mittemetallist potis. Leotis laske umbes 10 minutit tõmmata. Kurna vedelik.


Kasutage külmekstraheerimist, leotades kuivatatud ženšenni mittemetallist külma veega potis. Kasutage poolliitrise külma vee kohta 2 untsi kuivatatud ženšenni (külma ekstraheerimise korral kasutatakse kahekordset juurkogust kui kuuma puhul). Hauta 8–12 tundi ja kurna.


Täitke klaasmahuti või -pudel 3-4 untsi kuivatatud ženšenniga. Valage ženšennile 8-12 untsi viina või muud neutraalset joogialkoholi. Lisage vett 50-protsendilise lahjenduse saamiseks. Kata ženšenn täielikult alkoholi ja vee lahusega. Sulgege anum ja leotage (toatemperatuuril) kaks nädalat. Kurna vedelik ja kasuta vastavalt soovile.


Kasutage teelusikatäit ekstrakti tassi vee, tee või muu joogi juurde.


tüüp

Ärge kunagi kasutage reaktiivseid potte nagu teras, raud või vask.


Külmekstraheerimine piirab kibedate või ebameeldivate elementide vabanemist, säilitades samas soovitud lenduvad õlid. See on sarnane vanilje ekstraheerimisega.


Jahutage kõik peale alkoholiekstrakti. Külmad ja kuumad leotised säilivad külmkapis vaid paar päeva.


Hoiatus

Ekstrakte kasutatakse alati lahjendatult.

Eelmine: Mis on magusa tee ekstrakt?

Järgmine: Punase ristiku ekstrakti eelised